Běžecká vlna se prohnala Ústím nad Labem

Běžecká vlna se prohnala Ústím nad Labem. ČEZ RunTour rozběhla na severu Čech více než patnáct set běžců

Z historického centra až pod hrad Střekov doběhli účastníci závodu ČEZ RunTour Ústí nad Labem, který se uskutečnil v sobotu 28. května. Na start třetího letošního závodu oblíbeného běžeckého seriálu se postavilo na severu Čech více než 1500 běžců, mezi kterými byli účastníci olympijských her, ale také začátečníci a rodiny s dětmi.

I tentokrát pořadatelé připravili pro účastníky trať vedoucí nejhezčími lokalitami krajského města. Startovní výstřel zazněl pod vysokými stěnami kostela Nanebevzetí Panny Marie, který patří k ústeckým dominantám. Z Kostelního náměstí se tisícovky běžců vydaly po dlažebních kostkách směrem ke známým obloukům mostu Dr. Edvarda Beneše. Po druhém břehu Labe pak za oranžovým zaváděcím vozem ČEZ seběhli k vysokým skalám, na kterých se tyčí hrad Střekov, odkud se vydali zpět do centra města.

Účastníci ČEZ RunTour si v tomto roce užívají všechny rozmary počasí – na prvním závodě v Českých Budějovicích sněžilo, na druhém závodě v Brně se déšť střídal se sluncem. A nyní se údolím řeky Labe spolu s nimi proháněl také silný vítr. Ani ten je ovšem nepřibrzdil ve skvělých výkonech!

Účastníci tříkilometrového závodu měli tento okruh zkrácený. Nejrychleji ho proletěli Jakub Jakoubek (09:44) a německá triatlonistka Ulrike Schwalbe (11:33). „Běželo se mi dobře, protože trasa je tu skvělá. Jen ten vítr mi dal trošku zabrat – dokonce jsem i přemýšlel, že řeknu zaváděcímu vozidlu, aby jelo blíž u mě, aby na mě tolik nefoukalo,“ smál se v cíli Jakub.

Vítězi pětikilometrového závodu se stali Petr Zuda (16:46) a Alena Tylšová (18:34). Na desetikilometrové trati oslavil hattrick Matěj Placatka – příbramský atlet zvítězil i v Českých Budějovicích a také v Brně. Tentokrát si první místo zajistil časem 32:04. Závod žen ovládla Eva Vrabcová-Nývltová. Účastnice olympijských her v Riu zvítězila v čase 36:13.

V cíli se pak mohli vítězové stejně jako všichni ostatní běžci těšit ze zasloužených odměn – originální finisherské medaile, teplé sprchy, masáže nebo pestrého LIDL menu, o jehož podobě rozhodli před sezonou svým hlasováním na Facebooku. Kromě hlavních závodů byly opět součástí programu také Rákosníčkovy běhy, při kterých si stovky dětí na tratích o délce 500 a 1000 metrů potvrdily, že s ČEZ RunTour je radost běžet.

Radost, která pomáhá

Možná jste je zahlédli – mezi tisícovkami běžců byly také děti z Dětského domova Ústí nad Labem, pro které Skupina ČEZ vytvořila speciální projekt v mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Pak už jen na stačilo, aby běžci v aplikaci vyměnili své aktivity za body, za které pak Nadace ČEZ pošle dětskému domovu finanční prostředky na poznávací zájezd do Itálie a Slovinska.

Padesát korun z každého startovného navíc tradičně obdrží Nadace Leontinka, která pomáhá zrakově postiženým, zejména dětem a mladým lidem. Účastníci ČEZ RunTour totiž neběhají jen pro vlastní radost, ale z jejich výkonů mají radost také jiní.

Další startovní výstřel seriálu ČEZ RunTour zazní už 11. června, kdy se poběží v Ostravě. Hned poté se běžci přesunou do Kopřivnice, kde se 25. června poběží po unikátním testovacím polygonu automobilky Tatra Trucks.

Nejen na tyto závody se můžete přihlašovat prostřednictvím webu www.run-tour.cz.

Zdroj foto: RUN TOUR

You may also like...