Cyklistickou sezonu zahájí veletrh FOR BIKES 2023

Veletrh cyklistiky FOR BIKES bude už potřinácté unikátní přehlídkou nových modelů kol i kompletního cyklo sortimentu tuzemských a zahraničních značek. Ve dnech 24. až 26. března přinese do PVA EXPO PRAHA také bohatý doprovodný program pro celou rodinu či prestižní závody profesionálů i cyklistických nadšenců. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Ve čtyřech halách výstaviště čekají na návštěvníky veletrhu FOR BIKES nákupy cyklo sortimentu, novinky a trendy oboru i program šitý na míru jak profesionálům, tak amatérským jezdcům. Na 13. ročníku budou zastoupeny značky MERIDA, GIANT, MMR, RIDLEY, BIANCHI, EDDY MERCKX, ISAAC, WILIER, ROCKRIDER, SCOTT, KTM, BERGAMONT, ROCKY MOUNTAIN, BOLD, SILVERBACK, YEDOO, CUBE, ROCK MACHINE, FOCUS, CTM, BMC, BBF, DAHON, BOTTECCHIA, VIVA, COLUMBUS, PANTHER, CHECKER PIG, CANNONDALE, GT, SRAM, SUPERIOR, FRAPPÉ, WOOM a další. Na veletrh dorazí i elektrokola MTF. V expozici Mountfieldu se představí 28 modelů a dalších 25 jich mohou návštěvníci vyzkoušet na testovací dráze.

Na výstavišti uvidí návštěvníci nejen modely kol od tuzemských i zahraničních značek, ale také mnoho osobností nejen z cyklistického světa. Do PVA EXPO PRAHA zavítají například ambasador veletrhu Jiří Ježek, Jan Valenta, Ján Svorada, Jan Pirk, Petr Marek, Viktor Zapletal, Tomáš Bábek a na stánek BESIP dorazí legendární moderátor Jan Rosák.

Chybět nebude ani doprovodný program. V kavárně Haly 2D proběhne první den veletrhu v 11 hodin slavnostní zahájení, kterého se zúčastní ambasadoři Ján Svorada, Jiří Ježek, Jan Pirk, Petr Marek, Viktor Zapletal a Tomáš Bábek. Krátce po poledni se zde bude konat dráhová akademie Tomáše Bábka s autogramiádou. Od 16 hodin mohou zájemci získat autogramy a popovídat si s nejúspěšnějším paralympionikem historie, cyklistou Jiřím Ježkem, a jeho trenérem Viktorem Zapletalem. V sobotu 25. března bude z kavárny vysílat streamovací studio se spoustou zajímavých hostů a témat. V neděli se návštěvníci mohou těšit od 12 hodin na Michala Prokopa a Blinduro.

Testovací jízdy i adrenalin

V Hale 8 s programem SAZKA ACTION SPORTS ZONE bude připravena zóna Hot Wheels s novou dvojitou minirampou. Tato minirampa bude mít na FOR BIKES svou premiéru. V rampě si budou moci zajezdit i příchozí návštěvníci veletrhu. Kola a koloběžky budou zdarma k zapůjčení. V sobotu se v Hot Wheels minirampě bude konat SCOOTSHOP.CZ KICK OF SEASON MINIRAMP JAM na freestyle koloběžkách pod taktovkou vystavovatele Scootshop.cz obchodu. Na své si přijdou i nejmenší. V zóně bude po celou dobu veletrhu připraven prostor plný Hot Wheels hraček. Letošní novinkou bude představení zóny v barvách SAZKY, a to modulárního pumptracku od světového výrobce, firmy Parkitect.

V neděli 26. března se pak v Hale 8 od 13:30 uskuteční setkání a diskuze s nadějnými českými reprezentanty z disciplíny BMX nazvaná MEET & GREET. Mezi vycházejícími hvězdami nebudou chybět Tomáš Beran, Mikuláš Řehořík (oba BMX Freestyle), Sabina Košárková (BMX Racing) a nová královna české cyklistiky Iveta Miculyčová (BMX Freestyle), která je aktuální mistryní Evropy a třetí nejlepší ženou světa ve své disciplíně. Sestavu závodníků doplní také šéftrenér reprezentace BMX Lukáš Tamme. Fanoušci budou mít prostor získat také autogramy nebo společnou fotku.

Hala 4 bude zasvěcená testování elektrokol, kde se představí více než 50 modelů v rámci specializované E-BIKE haly. K dispozici bude opět oblíbená testovací dráha o délce 2 x 300 metrů s prezentacemi výrobců elektrokol a Depo elektrokol, kde budou mít návštěvníci možnost přímého srovnání novinek na trhu od nejvýznamnějších značek.

V sobotu 25. března se uskuteční tradiční cyklistický závod na horských kolech MTB FOR BIKES 2023. Trať o délce zhruba 45 kilometrů povede z výstaviště do Lesoparku Letňany a zpět. Závodníci mohou soutěžit v sedmi kategoriích, ceny do závodu dodá Decathlon, Pealock, KILPI a Endorphin Republic.

Na expozici společnosti Cesta za snem, která pořádá sportovní i zážitkové aktivity pro lidi s handicapem i bez něj, si mohou zájemci vyzkoušet simulátory pohybu pro jízdu na handbike v prostředí aplikace Rouvy, ale také si zazávodit o atraktivní ceny.

Na veletrhu nebudou chybět ani soutěže o lákavé ceny, například o poukaz v hodnotě 20 tisíc korun od Adventury nebo o elektrokoloběžku BTXPRO od BLUETOUCH a další zajímavé dárky. Více o veletrhu na www.forbikes.cz.

Zdroj foto: FOR BIKES, ABF

You may also like...