Pětiminutová cvičení vás udrží ve formě

U cvičení vždy platí, že něco je lepší než nic. Udržujte se ve formě díky rychlým pětiminutovým sestavám, kdykoliv nemáte v týdnu čas nebo možnost navštívit posilovnu.

Přinášíme několik rychlých a efektivních cvičení, která se vejdou i do nabitého programu a pomohou vám udržet se ve formě.

Náročné dny jsou běžnou součástí života. Jako pracující matka si z vlastní zkušenosti velmi dobře uvědomuji, že je někdy téměř nemožné najít si na cvičení čas. Protože se ale nerada vymlouvám, tak také vím, že i s nabitým programem je možné zvládnout rychlé dávky cvičení v průběhu dne. Pokud vám dělá potíže dosáhnout na ideálních 30 minut cvičení denně, dejte si za cíl pětiminutové série, které vám pomohou dosáhnout kýžených výsledků,“ říká Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife.

Podívejte se, kdy během dne můžete zařadit krátká cvičení:

Ranní start: Vyskočte z postele, a ještě v pyžamu rozhýbejte tělo jemným pohybem. Cvičení nemusí být tak náročné jako například HIIT (vysoce intenzivní intervalový trénink), ale důležité je rozproudit krev a nastartovat v těle vylučování endorfinů nazývaných hormony štěstí. Začnete tak den svěží
a s dobrou náladou.

Polední nálož: Cvičení před obědem zvýší srdeční frekvenci a prověří vaši fyzičku. Zařaďte posilovací cviky, které zpevní celé tělo. Pokud navíc přidáte na intenzitě, budete spalovat kalorie i několik minut po skončení, jak se tělo bude regenerovat.

Dolní část těla – kdykoliv během dne: Procvičování svalů hýždí a nohou je velmi účinné, protože pomáhá spalovat kalorie mnohem rychleji než cvičení zaměřená na menší skupiny svalů. Proto je skvělou volbou, pokud nemáte času nazbyt. Navíc ho můžete zařadit kdykoliv během dne, například při vaření nebo procházkách.

Horní část těla – kdykoliv během dne: Rychlá série zaměřená na horní část těla pomáhá k vypracování hrudi a rukou. Stejně jako posilování dolní části ji můžete zařadit kdykoliv, i při běžných denních činnostech.

Odpolední spánek dětí: Moment, kdy uložíte potomky k poobědovému odpočinku je ideální k procvičení středu těla. Po posilování břišních svalů se bezpochyby budete cítit skvěle.

Uvolnění stresu před spaním: Pociťujete po náročném dni nervozitu či podrážděnost? Zkuste se chvíli před spaním věnovat cvičení, které pomůže propojit vaši mysl, tělo a dech. Večerní protáhnutí vám pomůže pročistit myšlenky a přinést zklidnění. Bude se vám tak lépe usínat. Nespálíte sice mnoho kalorií, ale protažení svalů a uvolnění před spaním je velmi příjemné.

Krátká cvičení jsou skvělou volbou pro náročné dny. Pokud si přes den uděláte několik pětiminutových sérií, můžete snadno dosáhnout zdravé mety 30 minut cvičení denně. Ve dnech, kdy máte čas pouze na jedno nebo dvě cvičení se snažte zbytek kompenzovat přirozeným pohybem, například chůzí.

Domácí cvičení může být vysoce efektivní. I v případě, že mu věnujete pouze pár minut se budete cítit mnohem lépe – každodenní cvičení posílí svaly i sebevědomí.

You may also like...