Série Huawei Watch 4: Chytré hodinky pro sport i vaše zdraví

Huawei nedávno představil novou řadu chytrých hodinek Huawei Watch 4. Ty nabízí řadu zajímavých funkcí, které může využít celá rodina, obzvláště pak ti pečující. Někdy je náročné zajistit chod celé rodiny, a proto je dobré sáhnout po technologiích, které umí každodenní život usnadnit. O těžkostech každodenních starostí ví své takzvaná sendvičová generace. Tedy ti, kteří se starají o děti a zároveň o stárnoucí rodiče. Díky několika šikovným funkcím, jako je sledování polohy, detekci pádu a měření zdravotního stavu mohou mít uživatelé přehled o svých nejbližších a v případě potřeby jim zajistit rychlou pomoc.

Hodinky ze série Watch 4 do rodiny přinesou i zábavu. Každý může například sledovat své sportovní výkony, vyhlašovat výzvy a porovnávat své výsledky mezi sebou navzájem. Navíc je možné s hodinkami telefonovat, aniž byste u sebe měli telefon nebo přepínat hudbu na rodinné oslavě jedním dotykem na zápěstí.

Zakročte včas díky detekci pádu

Chytré hodinky z řady Huawei Watch 4 dokážou rozeznat, když jejich majitel upadne. Bezprostředně po pádu se zeptají, zda mají kontaktovat přednastavenou osobu, a to pomocí jednoho tlačítka. Při nešťastných pádech může být jakýkoli pohyb náročný, proto je tato funkce nepostradatelná, zejména pro seniory, kteří nic nemusí složitě hledat a pomoc si přivolají jedním dotykem. Vy je pak jednoduše najdete díky možnosti sledování polohy. Tato funkce se může hodit i v případě opravdu ošklivých pádů, kdy je nutné přivolat záchranáře. Můžete je tak přesně navést na místo včas.

Zdravotní data pod kontrolou

Hodinky uživatelům umožňují odhalit včas příznaky onemocnění a vyhledat lékaře, a to díky měření několika zdravotních ukazatelů najednou, což umožňuje šikovná funkce Health Glance. Měří najednou srdeční tep, saturaci kyslíku v krvi, EKG, arteriální tuhost, úroveň stresu, teplotu pokožky a funkci plic. Celý proces trvá zhruba 60 sekund, a následně uživatelům vygeneruje report, který mohou sdílet či vytisknout. Hodinky navíc své uživatele upozorní i na odchylky v srdečním rytmu, srdečním tlaku či okysličení krve, a to v klidovém režimu i během sportu. Doporučí jim vyhledat lékaře nebo třeba zkusit zpomalit a předejít tak zdravotním komplikacím. Tato data můžete se svými příbuznými sdílet a mít tak přehled nejen o svém zdravotním stavu, ale také o zdravotním stavu svých stárnoucích rodičů.

Hodinky připomenou prášky i rodinné oslavy

Rozlučte se s uzly na kapesníku. Do sdíleného či vlastního kalendáře si můžete nastavit nejrůznější upomínky na pravidelné události, jako jsou například narozeniny členů rodiny, nejrůznější oslavy, nebo kdy máte vy či vaši blízcí užívat léky. Do kalendáře je dobré si naplánovat i návštěvy u lékaře s dětmi či rodiči. Prarodiče si zase do něho mohou naplánovat letní hlídání vnoučat. Kalendář na hodinkách na všechny tyto události upozorní a nemusíte tak mít strach, že byste na něco zapomněli.

Užijte si rodinnou zábavu společnou motivací ke sportu

Nová řada hodinek Huawei Watch 4 nabízí přes 100 sportovních režimů včetně potápění nebo golfu. Své výkony můžete sdílet se zbytkem rodiny a vzájemně se motivovat, vyhlašovat výzvy a soutěžit. Uděláte tak něco pro své zdraví a stmelíte rodinu společnými zájmy. Hodinky díky speciálním algoritmům dokážou být i skvělým trenérem a na základě vašich výkonů vám poskytnou rady pro zlepšení.

Asistent na ruce, když zrovna žádné volné nemáte

Ať už kopete na zahradě, vysáváte, vaříte nebo po vás skáčou děti, může se stát, že někde necháte ležet telefon a nikdo se vám nedovolá. Chytré hodinky vám ale začnou okamžitě vibrovat či zvonit, hovor však můžete přijmout rovnou ze svého zápěstí a v klidu vyřídit co je třeba.

Váš teenager vždy pod dohledem

Teenagerům přináší chytré hodinky radost. Můžou s jejich pomocí sledovat své sportovní výkony, pouštět hudbu, číst zprávy nebo telefonovat s kamarády. Nároční módní guru také ocení možnosti úprav ciferníků podle nálady nebo outfitu tak, aby se jim vždy hodily. Když si zapnete sledování polohy, máte své děti neustále pod dohledem a víte, jestli jsou tam, kde být mají. S teenagery je to však občas trošku náročné, protože věci ztrácí a rychleji ničí. Proto Huawei nabízí novinku v podobě ekonomičtější varianty, a to Huawei Band 8 za 1399 Kč. Vybrat si můžete rovnou ze tří barevných provedení – černou, zelenou a růžovou.

Zdroj foto: HUAWEI

You may also like...