Chcete začít cvičit? Pořiďte si rotoped, cvičení na něm je snadné a ocení jej i začátečníci

Jestliže máte v plánu zhubnout, přitom ale nejste žádní velcí sportovci, pak by pro vás rotoped mohl být tím pravým společníkem. Pro cvičení na něm nepotřebujete žádné zkušenosti, dokonce ani nemusíte umět jezdit na kole. Zato můžete čerpat nespočet výhod, které vám rotoped poskytuje.

Chcete začít cvičit? Pořiďte si rotoped, cvičení na něm je snadné a ocení jej i začátečníci

Rotoped se vejde i do malého bytu

Rotoped je fitness stroj určený pro naprosté začátečníky. Není třeba, abyste měli jakékoliv zkušenosti z fitness centra nebo abyste byli velcí sportovci. Stačí vám jen chuť hýbat se, zbytek se dostaví sám.

Rotoped je navíc poměrně malý a skladný, můžete ho umístit prakticky kamkoliv. Ve srovnání s jinými cvičebními stoji zabere mnohem méně místa. A díky tomu, že budete mít rotoped doma, můžete cvičit kdykoliv dostanete chuť se hýbat. Jednoduše nasednete a cvičíte. Bez ohledu na aktuální kondici nebo věk. Za hodinu cvičení můžete spálit až 600 kalorií.

Chcete začít cvičit? Pořiďte si rotoped, cvičení na něm je snadné a ocení jej i začátečníci

Rotoped a jeho výhody

Cvičení na rotopedu přináší mnoho výhod. Jednak je vhodný na odbourání tukových zásob a hubnutí. Cvičit na něm mohou i lidé, kteří kvůli nemocným kloubům mají některé druhy cvičení zapovězené. Rotoped poskytuje totiž pohyb s minimálním dopadem. To znamená, že šetříte klouby i eliminujete nadměrné zatížení páteře.

Jízdou na rotopedu posilujete zejména spodní část těla, tedy hlavní svaly na nohou, zádech a stehnech. Zvyšujete si kondici a urychlujete metabolismus.

Obrovskou výhodu mají rotopedy v tom, že můžete cvičit za jakéhokoliv počasí a prakticky kdykoliv. Třeba i při sledování oblíbeného filmu nebo při vyřizování e-mailové korespondence.

A jaký rotoped je nejlepší si pořídit?

Výkon versus cena

Na trhu je mnoho druhů rotopedů a každý z nich umí něco jiného. Obyčejný klasický rotoped má klasické sedadlo, se kterým nelze hýbat. Můžete jej nastavit maximálně jen výškově. Jiný způsob sezení však není možný. Pokud byste chtěli nastavovat vzdálenost sedlo-pedál nebo se sedlem jakkoliv jinak manipulovat, budete se muset podívat po dražších variantách. Ne všechny modely takové funkce totiž mají.

Úplně základní modely rotopedů většinou nemají žádné přístroje na měření tepu, rychlosti a podobně. Přitom právě tepová frekvence je poměrně důležitá pro optimální nastavení tréninkové zátěže, pro spalování tuků a rovněž pomůže během cvičení zabránit přetížení organismu.

Jestliže jste příliš vysocí nebo malí, měly by vás zajímat i rozměry kola. Vyberete si takový rotoped, který se vaší velikosti snadno přizpůsobí. Měl by tedy mít nastavitelnou výšku sedadla i řídítek nebo vzdálenost pedálů od sedadla. Při cvičení na rotopedu se musíte cítit pohodlně.

A nakonec se zajímejte i o to, zda má rotoped displej a co všechno je schopen zobrazovat. Displej vám může přesně ukázat, jak je cvičení intenzivní, případně si můžete sami nastavit, jak moc velkou zátěž chcete mít.

Chcete začít cvičit? Pořiďte si rotoped, cvičení na něm je snadné a ocení jej i začátečníci

Kvalita je základ

Aby vás cvičení bavilo, potřebujete rotoped, který splní vše, co od něj očekáváte. Budete se na něm cítit komfortně a především také bezpečně. Rotoped byste si měli vybírat na základě svých tréninkových priorit a také podle toho, čeho chcete dosáhnout.

Jestli chcete investovat více peněz, budete mít doma kvalitnější stroj s více funkcemi, které si můžete podle sebe přizpůsobit. V případě, že nemáte tolik peněz na pořízení, pak vám postačí levnější varianta se základním nastavením. Rotopedy, po kterých se díváte, by však měly mít vždy kvalitní zpracování a na prvním místě by měla být bezpečnost. Pokud si s něčím nebude jistí, ptejte se vždy prodejce, který vám s případným nákupem poradí.

Zdroj obrázků: Ljupco Smokovski / Shutterstock.com, Pixabay.com, Pexels.com

You may also like...