Domácímu tréninku hraje do karet spousta výhod

Potkal vás úraz či operace a návrat k vašemu oblíbenému pohybu a sportu je v nedohlednu? Nevěšte hlavu! S rotopedem můžete dosáhnout výsledků i doma a odměnou vám bude řada pozitivních účinků.

Jízdní kola stojící na místě

Rotopedy vznikly vlastně jako upravená jízdní kola pro zimní trénink závodníků. Stojí na místě a pomocí setrvačníku a brzdných systémů simulují zátěž. Proč jich tedy nevyužít na trénink těla, které potřebuje vrátit sílu, pohyblivost nebo zlepšit motorické dovednosti? Mezi nejlepší kardiovaskulární cvičení, které například reguluje hladinu cholesterolu, patří právě jízda na kole. A díky rotopedu se o ni nemusíte ochudit ani kvůli špatnému počasí nebo píchlé duši.

Rotoped jako řešení

Úraz či onemocnění, které má za následek zamezení přirozeného pohybu, není jednoduchá situace. Tělu ubývá síla a svaly a hrozí stále více křeče nebo zkrácené šlachy. Tyto nepříjemnosti mohou ubírat pohybu a pacient se dostává do bolestné situace. S řešením takové situace je trénink na rotopedu účinným východiskem. Pravidelné cvičení přináší sílu, pohyblivost, lepší kondici a také základ funkční rekonvalescence.

Trénink plný výhod

Rotoped má nepřeberné množství výhod:

  • cvičení doma ve známém a bezpečném prostředí
  • nezávislé cvičení bez cizí pomoci (ve většině případů)
  • cvičit lze kdykoliv
  • počasí nemá žádný vliv
  • speciální typy přístrojů Thera je možné používat i z vlastního vozíku či židle
  • přizpůsobení motoru možnostem pacienta
  • cvičení nemá žádné vedlejší účinky

Trenažery Thera jsou léčebné pohybové přístroje, které byly navrženy podle typu potřeb pacientů. Jsou vhodné jak pro pacienty neurologických a neuromuskulárních onemocnění, tak i pro pacienty po ortopedické operaci (TEP kyčlí a kolen, artroskopie apod.).

Varianty:

  • Thera Trainer Activo je malé a lehké šlapadlo pro aktivní cvičení dolních nebo horních končetin bez motoru
  • Thera Trainer mobi je přístroj speciálně navržen pro denní cvičení pro zlepšení pohyblivosti lidí s tělesnými postiženími i bez nich. Umožňuje aktivní, asistované a pasivní cvičení.
  • Thera Trainer tigo může s pomocí motoru aktivovat pacientovu zbytkovou svalovou sílu.

Pasivní nebo aktivní cvičení?

Typy cvičení na rotopedu se rozdělují na několik typů. Každému vyhovuje podle jeho možností něco jiného, s pravidelným tréninkem lze dosáhnout i náročnějšího druhu cvičení.

Pasivní cvičení je jemné, bezpečné a šetrné, zlepšuje pohyblivost díky pasivní mobilizaci svalstva a kloubů. Aktivní cvičení s využitím proměnlivého brzdného odporu procvičuje svalovou sílu a výdrž. Asistované cvičení snímači detekuje aktivitu pacienta a s pomocí motoru aktivuje zbytkové svalové síly. Symetrické cvičení cíleně aktivuje více postižené strany těla, s využitím vizuální zpětné vazby

Chcete, aby vám vaše tělo bylo po úrazu vděčné? Aby byl váš život kvalitnější? Vyberte si správné přístroje na domácí trénink, který vám to umožní.

You may also like...