Kros to! ČEZ RunTour zakončila sezonu plnou úsměvů v Pardubicích

Kros to! ČEZ RunTour zakončila sezonu plnou úsměvů na dostihovém závodišti v Pardubicích

Jedenáctý ročník ČEZ RunTour doběhl do svého cíle. Poslední letošní závod oblíbeného rodinného seriálu se uskutečnil v sobotu 15. října v Pardubicích, kde se běželo v jedinečném areálu dostihového závodiště. Více než dvě tisícovky účastníků si tak užily nejen běh, ale i překážky, které znají z nejslavnějšího českého dostihu.

Tohle byla nádherná tečka za vydařenou běžeckou sezonou! ČEZ RunTour zakončila svou cestu po devíti českých městech vyprodaným závodem v Pardubicích. Odtud si běžci odnesli nejen finisherskou medaili s trefným mottem Kros to!, ale především spoustu zážitků, o které se postaralo také deštivé počasí, tak charakteristické pro podzimní krosy.

Jedinečná trať zavedla běžce na ta nejúžasnější místa dostihového areálu. Díky tomu zdolávali překážky známé z Velké pardubické, probíhali startovacími boxy pro dostihy, nahlédli do unikátních stájí a cílovou rovinkou probíhali pod ikonickou tribunou.

Jako první už tradičně závodily děti, které čekaly Rákosníčkovy běhy na 500 a 1000 metrů. Po nich odstartoval tříkilometrový závod, ve kterém si pro vítězství doběhli Václav Hladík (11:00) s Editou Pozlerovou (12:06). Mezi účastníky pětikilometrového závodu byli nejrychlejší Jiří Kyral (17:25) a Anna Hladká (20:55). Při desetikilometrovém závodě proběhl jako první cílem René Sasyn (32:18), který porazil i několikanásobného českého šampiona v maratonu Jiřího Homoláče (33:52). Hned za nimi doběhla do cíle nejlepší žena, kterou byla Ukrajinka Valentyna Veretska (35:23).

S ohledem na počasí dnes přišlo účastníkům závodu obzvlášť vhod nabité zázemí, ve kterém je čekala teplá sprcha, chutné LIDL menu, masáže od Nadace Leontinka nebo tejpování od Rozběháme Česko.

Běželo se pro nevidomé i děti v dětských domovech

Také v Pardubicích běžci svou účastí pomáhali dobročinným projektům. Z každého startovného získala 50 korun Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým. „Jsme moc rádi, že s Nadací Leontinka spolupracujeme již mnoho let. Letos Leontince předáme šek na částku 402 tisíc korun, z čehož mám obrovskou radost,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka závodů ČEZ RunTour.

Další významnou částku pak obdrží děti v dětských domovech. Pro každý závod ČEZ RunTour totiž vytvořila společnost ČEZ ve své aplikaci EPP – Pomáhej pohybem projekt, který podporoval dětský domov v kraji, ve kterém se konkrétní závod konal. Běžci pak měli možnost v aplikaci sbírat za své sportovní aktivity body, za které Nadace ČEZ posílala finanční prostředky. „Celkem se RunTourákům podařilo vyběhat přes 320 tisíc korun!“ říká nadšeně Nikola.

Na dostihovém závodišti se běželo na pomoc Dětskému domovu Pardubice, který finance použije na zaplacení prázdninových aktivit, jako jsou tábory, sportovní soustředění a jiné rekreace.

Sezona plná úsměvů

Pardubický závod udělal tečku za jedenáctou sezonou ČEZ RunTour. Jaká byla? Už tradičně plná úsměvů, které běžcům nesebralo sněžení v Českých Budějovicích, déšť v Brně, ani vítr v Ústí nad Labem.

Co závod, to unikátní zážitek! V Českých Budějovicích se vybíhalo z historického centra, v Brně se závodilo u poklidné přehrady, v Ústí nad Labem si běžci užili centrum města, stezku u Labe i výhled na hrad Střekov. V Ostravě je čekala unikátní industriální vítkovická oblast, v Kopřivnici zase testovací polygon vozů Tatra a oslava 100 let od narození zdejšího rodáka Emila Zátopka. V Olomouci se proběhli Smetanovými sady i výstavištěm Flora, v Karlových Varech si užili lázeňské centrum s jedinečnými kolonádami. V pražském parku Ladronka se tradičně uskutečnil největší závod sezony. Pardubice pak byly zlatým hřebem celé sezony.

Celkem se na start všech závodů postavilo neuvěřitelných 16 tisíc běžců! „Radost nám dělají i další čísla – v roce 2022 se zúčastnilo našich závodů 3011 prvoběžců. A měli jsme na startu zástupce celkem 29 národností,“ dodává Nikola.

Ačkoliv jedenáctá sezona právě skončila, už se můžete těšit na tu dvanáctou. Registrace na všechny závody roku 2023 totiž budou otevřeny v pondělí 17. října ve 12.00 hodin. Více informací najdete na webu www.run-tour.cz.

Zdroj foto: ČEZ RunTour

You may also like...