Royal Golf Club Mariánské Lázně zahájí sezónu již na Velký pátek a s novým generálním partnerem

Již tento pátek 29. března otevře pro širokou veřejnost a zahájí novou golfovou sezónu nejstarší golfové hřiště u nás, osmnáctijamkové hřiště Royal Golf Clubu Mariánské Lázně, oceněné titulem britské královny Alžběty II. Hřiště je po zimní přestávce ve výborném stavu a je zřejmé, že díky organizačním změnám v odborné péči o greeny a jejich okolí je hřiště v jednom z nejlepších stavů za několik posledních let. Podařilo se tak dosáhnout nejen vysoké kvality hracích ploch, ale zároveň se daří i prodlužovat období v roce, po které jsou plně hratelné.

Pro veřejnost bude otevřen i driving range a veřejné hřiště Chip & Putt, kde si široká veřejnost může vyzkoušet nejen golf, ale od letošní sezóny nově i footgolf. Veřejné hřiště nabízí možnost pronájmu golfového a footgolfového 9 jamkového hřiště na turnaje, teambuilding, soukromé akce, narozeniny, dokopné atd. Svůj provoz s novým provozovatelem slavnostně zahájí také klubová restaurace Royal Spoon Restaurant.

Do 14. dubna se navíc na hřišti hraje za zvýhodněné ceny green fee – 18 jamek za 1000 Kč a 10 jamek za 700 Kč. Startovní časy je možné prostřednictvím on-line rezervace rezervovat již dnes.

Royal Golf Club Mariánské Lázně vstoupí do nové sezóny také s novým generálním partnerem, kterým se stává butikový hotel SwissHouse v Mariánských Lázních.

„Z nově uzavřeného partnerství s Royal Golf Clubem Mariánské Lázně mám velkou radost. Spojení našeho hotelu s jedním z nejkrásnějších golfových hřišť u nás vnímám jako velkou příležitost spojit naši lásku k luxusnímu ubytování a k Mariánským Lázním s vášní pro golf. Já sám jsem s golfem začal vlastně teprve nedávno, ale jeho kouzlu jsem zcela propadl,“ říká majitel a jednatel hotelu SwissHouse David Folprecht, a dodává: „Pro opravdové golfové nadšence jsme připravili jedinečný golfový balíček na 5 nocí Golf No Limits, kde mají golfisté možnost hrát neomezeně hracích fee na 6 hřištích v regionu a to i 1 hru v den příjezdu a 1 hru v den odjezdu.“

Zájem o golf v Mariánských Lázních se vrací na čísla před pandemií

V roce 2023 se na hřišti RGCML konalo celkem 57 turnajů různé velikosti, z toho 25 otevřených a 32 smluvních (komerčních), což je stejný počet jako v roce 2019. Po mnoha letech se na hřiště v Mariánských Lázních vrátil také mezinárodní turnaj pořádaný Evropskou golfovou asociací „European Senior Men´s Team Championship“.

Klíč k nejlepším golfovým zážitkům v západních Čechách

Golf-pass je unikátní golfová služba umožňující koupi zvýhodněných green fee na 6 vybraných partnerských hřištích: Royal Golf Club Mariánské Lázně, Golf Resort Karlovy Vary, Cihelny Golf & Wellness Resort, Golf Sokolov, Golf Resort Františkovy Lázně – Hazlov a Golf Club Kynžvart. S Golf-passem je možné ušetřit až 3 130 Kč na green fee. Umožňuje koupi zvýhodněných 3 až 5 green fee na různá hřiště v jednom balíčku. Výběr ze 6 partnerských hřišť v regionu v dojezdové vzdálenosti do 1 hodiny. Green fee je možné využít celý rok, tedy 365 dní ode dne zakoupení.

www.golf-pass.cz

Royal Golf Club Mariánské Lázně

Hřiště Royal Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. 18 jamkové hřiště leží na úpatí Slavkovského lesa, 787 metrů nad hladinou moře, převážně v rovinaté části. Vzniklo roku 1905 a je tudíž nejstarším hřištěm na našem území. Hřiště bylo založeno a slavnostně otevřeno 21. 8. 1905 anglickým králem Edwardem VII. Po přestřižení inaugurační pásky se král podepsal zlatým perem do pamětní knihy a zároveň se stal prvním zakládajícím členem klubu. Royal Golf Club Mariánské Lázně je jediný ve střední Evropě, který se může pochlubit tak významnou minulostí. Nesporným vyvrcholením historie klubu je získání práva užívat titul „Královský golfový klub“ (Royal Golf Club Mariánské Lázně) velkorysým rozhodnutím britské královny Alžběty II. v roce 2003 a následnou návštěvou Jeho královské Výsosti prince Edwarda, hraběte z Wessexu. Hřiště tvoří kompaktní jasně ohraničený areál, z nějž vybočují pouze dvě jamky dostavěné v roce 1978, aby nahradily dvě příliš krátké a stěsnané jamky původní. Greeny jsou ve srovnání s nově budovanými hřišti velmi malé, ale dobře chráněné bunkery. Hřiště je z větší části rovinaté. Na první pohled se může zdát snadné, při hře se však objeví řada nástrah, vyžadujících přesnou technickou hru. Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou. Vzduch je plný kyslíku a nasycený ozónem a je proto opravdovým pohlazením pro plíce hráčů. Atmosféru dotváří klubovna v tradičním anglickém stylu.

www.golfml.cz

SwissHouse

Rodinný butikový hotel SwissHouse leží v tiché a klidné části Mariánských Lázní v srdci historické vilové čtvrti Bellevue, architektonické perly města. Centrum lázeňské zóny najdete ale pouhých 15 minut pěší chůze od hotelu. Jen necelých 5 minut chůze od hotelu leží půvabná Ferdinandova kolonáda s jedním z nejkrásnějších parků Mariánských Lázní. Historie hotelu SwissHouse je dlouhá více než 150 let a obsahuje mnoho zajímavých kapitol – mimo jiné tu byla upečena první čokoládová lázeňská oplatka! Součástí hotelu je 16 pokojů a apartmánů čtyř kategorií, hotelová restaurace, recepce s unikátním lobby a krbem, Spa & Wellness centrum s 10 místnostmi pro lázeňské a wellness procedury, volně přístupná relaxační místnost s infrasaunou, zahrada s jezírkem, proskleným altánem a venkovní finskou sudovou saunou. Přímo u hotelu je hlídané parkoviště s dobíjecí elektrostanicí pro elektrokola a elektromobily.

www.swisshouse.cz

https://www.swisshouse.cz/golfove-balicky/

Zdroj foto:Royal Golf Club Mariánské Lázně

You may also like...