Sportovní boty, které se staly součástí historie

Logo Nike není třeba nikomu představovat. Je to globální marketingový znak známý ve všech koutech světa. Od dětství vídáme našeho oblíbeného sportovce běhat na hřišti v modelu Nike Tiempo a v tuto chvíli se objevuje sen – chci je mít taky!

Sportovní boty, které se staly součástí historie

Nike obuv pro každého

Ronaldinho Gaucho, Francesco Totti, Andrea Pirlo a Carles Puyol. Co mají jména těchto světových hráčů (nebo spíše dnes fotbalových legend) společného? Každý z nich vyběhl na hřiště a na nohou neměl obyčejné kopačky, ale legendární model Nike Tiempo. Skvělá technika, hra s míčem, krásné góly a charakteristické gesto při oslavách. Ronaldinho je nezvratně spojen s Nike. „Just do it“, tedy slogan reklamních kampaní.

Sportovní boty, které se staly součástí historie

Kde to všechno začalo?

Společnost, která dala světu legendární boty Nike Tiempo, začala svou historii ve Spojených státech. Byla založena v okrese Washington dvěma lidmi. Byli to Bill Bowerman a Philip Knight, kteří se v roce 1964 rozhodli založit společnost pod názvem „Blue Ribbon Sports“. Zpočátku dováželi sportovní obuv od japonské značky Onitsuka. V roce 1971 spolupráce skončila a „Blue Ribbon Sports“ uvedla na svět boty „Swoosh“, jejichž model byl nazýván „Nike“. Název modelu se dobře uchytil a v roce 1972 se tak jmenovala celá řada.

Sportovní boty, které se staly součástí historie

Logo viditelné po celém světě

Air Jordan, Air Max a Nike Tiempo jsou ikonické modely známé po celém světě. Jsou k dispozici ve většině zemí, kde jsou extrémně populární. Logo „Nike“ můžete vidět na tričkách mnoha fotbalových klubů, sponzorují nejlepší tenisty a sportovce. Když vidíte toto logo, okamžitě cítíte sport. Ikonický Nike Tiempo se navždy zapsal do historie světového fotbalu. Ve finále mistrovství světa 1994 se střetly národní týmy Itálie a Brazílie. Dvě největší hvězdy tohoto finále, Ital Paolo Maldini a Brazilec Romario, nastoupily na hřiště v modelu Nike Tiempo. Miliony diváků se shromáždily před televizemi, aby obdivovaly finále jedné z největších sportovních událostí, které viděly toto logo. Použití technologických řešení umožňuje Nike Tiempo stát se jedním z nejlepších modelů fotbalových bot.

Modely kopaček a sálovky stále vycházejí v novějších verzích a jejich obliba vybízí k jejich koupi. Můžete si toho všimnout nejen ve světě velkého fotbalu, ale také při amatérských hrách na dvořku či hřišti. Tato obuv je vidět i v mládežnickém sportu, kde by takovou obuv chtěl mít ve své šatně každý „malý“ i velký fotbalista.

Zdroj obrázků: BGStock72 / Shutterstock.com, Pixabay.com

You may also like...