Na ČEZ RunTour v Olomouci kvetly běžecké zážitky i osobní rekordy

ČEZ RunTour nechala v Olomouci rozkvést běžeckou radost. Už šestý letošní závod oblíbeného rodinného seriálu zavedl stovky běžců do malebných Smetanových sadů a na Výstaviště Flora Olomouc. Díky perfektnímu počasí a velmi rychlé trati si účastníci užili nejrychlejší letošní závod.

Tohle byla skutečná letní běžecká pohoda! ČEZ RunTour zavítala v sobotu 16. července do Olomouce, kde se na start postavily přibližně dvě tisícovky běžců. Užily si nádherné tratě vedoucí Smetanovými a Čechovými sady s barevnými rozkvetlými záhony, ale také téměř lázeňský klid, který navozuje tamní restaurace s fontánou. Úplně poprvé běžci při závodech na tři, pět i deset kilometrů navštívili také ikonický pavilon A na Výstavišti Flora Olomouc.

Rovinatá trať nahrávala nejen radosti z běhu, ale také velmi rychlým časům. A potvrdil to zejména Martin Zajíc, který v desetikilometrovém závodě zaběhl nejrychlejší výkon letošního ročníku ČEZ RunTour, když zvítězil ve skvělém čase 31:14. Mezi ženami běžela nejrychleji Katarína Pejpková (36:15), která reprezentovala Slovensko v maratonu na olympijských hrách v Londýně a v Riu de Janeiru.

Pětikilometrovou trasu prolétli nejrychleji Jan Vacha (16:49) a Lucie Vikartovská (18:18). Po tříkilometrovém závodě byli v cílové bráně jako první Erich Machů (09:17) a Dominika Kraussová (10:39).

Nejen na ně, ale na všechny účastníky čekala v cíli originální finisherská medaile, která měla tentokrát vínovou barvu, a bohaté zázemí se sprchami, občerstvením v podobě bohatého Lidl menu, energie od výrobce nutričních doplňků Edgar power a spousta jiné zábavy.

Své závody si tradičně užily také děti, pro které byly připraveny trasy na 500 a 1000 metrů. S úsměvem na tváři si v cíli plácly s Rákosníčkem a dostaly na krk své účastnické medaile.

Dejte svému běhu nový rozměr

Víte, že každý účastník ČEZ RunTour dělá svým běháním dobré skutky? Už tradičně totiž poputuje 50 korun z každého startovného na konto Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým, zejména pak dětem a mladým lidem.

Všichni běžci (nejen účastníci ČEZ RunTour) mají zároveň možnost absolvovat své běhy s aplikací EPP – Pomáhej pohybem. Za své aktivity v ní získávají body, za které pak Nadace ČEZ posílá finanční prostředky tam, kde jsou skutečně potřeba. Společnost ČEZ, generální partner seriálu, vytváří ke každému závodu speciální projekt, který podporuje dětský domov v regionu, v němž se daný závod koná. Tentokrát proto máte šanci podpořit děti z olomouckého Dětského domova Šance, které pak za tyto finance vyrazí za novými zážitky na letní tábory.

„Děkujeme všem běžcům, kteří dětským domovům touto formou pomáhají. Nejenže tím dávají svému běhání krásný nový rozměr, ale zároveň přinášejí dětem úžasné zážitky, které jsou pro ně jinak těžko dostupné,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

Příští závod oblíbeného běžeckého seriálu se uskuteční 27. srpna v Karlových Varech. Pokud si chcete na vlastní nohy vyzkoušet, že s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET, registrovat se můžete už dnes na webu www.run-tour.cz.

Zdroj foto: ČEZ RunTour

You may also like...