Health Factory v srpnu – Pohybem proti stárnutí

Sport a pohyb je efektivním řešení důsledků stárnutí organismu.

  • Pravidelný trénink může předcházet řadě onemocnění
  • Kardio trénink jako nástroj pro zpomalení stárnutí na buněčné úrovni
  • Kardio cvičení, ale i jóga a silový trénink hrají důležitou roli pro posilování srdce

Podle studie European Heart Journal (2018) je nejefektivnějším přístupem k oddálení stárnutí kardio trénink. Především aktivity typu běhání, plavání, spinning, cyklistika, nebo HIIIT (vysokointenzivní intervalový trénink), který získal za poslední roky na popularitě. Vytrvalostní typy tréninku vykazují v prevenci stárnutí lepší efektivitu oproti silovému tréninku, tedy aspoň na buněčné úrovni. Ideální je proto zařadit pravidelný trénink 3 – 4x týdně. Nedostatečný pohyb je jedním z největších faktorů pro vznik kardiovaskulárních chorob a ostatních život ohrožujících nemocí. 

„Stárnutím se náš metabolismus zpomaluje a svaly ubývají. Všeobecně je známo, že po 30. roku každý dospělý ztratí za jednu celou dekádu 3 – 4 kg svalů. S tím přichází ruku v ruce zpomalení bazálního metabolismu. Jedinou možností, jak metabolismus zrychlit nebo aspoň udržet je pravidelné cvičení a kvalitní vyvážená strava,“ uvádí Marek Kadlec, Regional Fitness Manager společnosti Form Factory, zodpovědný za práci s osobními trenéry a vybavení fitness klubů.Health Factory, projekt zaměřený na podporu zdravého životního stylu a aktivního pohybu, přináší společnost Form Factory již rok.

V srpnu bude hlavním tématem propojení fitness, zdravého životního stylu a pohybu jako prevence proti stárnutí. Ve všech fitness klubech Form Factory je k dispozici přes 2 000 skupinových lekcí, z nichž řada je založena na kardio tréninku, a které jsou vhodné právě pro předcházení projevů stárnutí a prevenci civilizačních chorob. Ve fitness klubech Form Factory pak nechybí řada pomůcek a moderních strojů optimálních pro osobní tréninky spolu s více než 100 profesionálními osobními trenéry. Kromě toho přinese projekt Health Factory k srpnovému tématu řadu výukových fitness videí a odborného obsahu v rámci vlastní fitness platformy.

Více informací na www.formfactory.cz.

Zdroj foto: Formfactory.cz

You may also like...