Lipno Sport Fest 2020 bude a nabídne novinky, netradiční sporty i mistry světa

Novinky, ukázky netradičních sportů, sportování s mistry světa, ale i osvědčený program jako je cvičení pro ženy, výběh na Stezku korunami stromů nebo výuku veslování nabídne letošní již 9. ročník Lipno Sport Festu, který se uskuteční od 15. do 22. srpna 2020 v Lipně nad Vltavou. Pověstnou třešničkou na dortu bude koncert Anety Langerové. Veškerý program je zdarma.

Jsem opravdu ráda, že se letošní ročník uskuteční. Navíc je jeho program hodně pestrý a výjimečný. Kromě již tradičních akcí se účastníci festivalu mohou těšit i na novinky. Mezi ně patří například kurzy parkuru, výuka travního lyžování pod vedením vícenásobného mistra světa v této disciplíně Jana Němce nebo zcela výjimečně závody dračích lodí, které se nemohly uskutečnit letos na jaře,“ uvedla olympijská vítězka a hlavní tvář festivalu Kateřina Neumannová.

Zdůraznila, že v prostoru pod lipenským Aquaworldem bude olympionik Václav Chalupa tradičně učit lidi veslovat, oblíbená Hanka Kynychová tři dny cvičit, paralympionik Arny Petráček s lidmi plavat. V rámci projektu Škody auto nazvaném We love cycling, přijedou na Lipno také dva známí a úspěšní cyklisté. Paralympijský vítěz Jiří Ježek a mistr světa, biker Ondra Cink.

Závody dračích lodí

V rámci festivalu se odjede dnes už kultovní závod Lipno Dragon Race, který se jinak tradičně koná v květnu. Závod je určený jak sportovním posádkám, kdy bude bodován v celorepublikovém žebříčku Národního poháru dračích lodí, tak i amatérům a začátečníkům bez předchozí zkušenosti s pádlováním na dračí lodi. V pátek 21. 8. proběhnou tréninky posádek, kde profesionálové z České asociace dračích lodí zaškolí všechny přihlášené. V sobotu 22.8. u se pak bude závodit na sprint 200 metrů a kdo si troufne, může jet i jeden kilometr s obrátkou.“, uvedl Martin Dvořák, spolupořadatel a hlavní programový šéf festivalu.

Sport i zábava po celý den

Lipno Sport Fest potrvá osm dní. „Cílem festivalu je motivovat děti i dospělé k aktivnímu životnímu stylu. Nabídnout návštěvníkům možnost vyzkoušet si sport na který by si sami třeba netroufli nebo nemají ve svém okolí možnost. Každý den je nabitý sportovními kurzy, závody i doprovodným programem na čerstvém vzduchu a v krásné šumavské přírodě,“ uvedla mluvčí Lipna Olga Kneiflová. Letošní program nabídne fyzicky náročné i spíše odpočinkové aktivity vhodné pro všechny věkové kategorie, muže i ženy.

Důležité a stěžejní akce se budou odehrávat na pláži pod Aquaworldem Lipno. Celotýdenní program je ale rozprostřen do celého lipenského areálu. „Chybět nebude také večerní běh na Stezku korunami stromů, jehož atmosféra je neopakovatelná. Příznivce běhání v přírodě potěší oblíbený Mizuno terénní běh, a nejen ženy si mohou tradičně zacvičit s Morou,“ doplnila Neumannová.

Akce pro handicapované sportovce

Festival myslí i na hendikepované sportovce, a tak je jeden den věnován právě jim. „Den s hendikepem je už tradiční lipenskou akcí. Nejen v zimě, ale také v létě podporujeme sportování hendikepovaných. Letos opět ve spolupráci s Centrem Paraple a patronem Arnoštem Petráčkem, paralympijským vítězem,“ popisuje jeden z bodů programu Kneiflová.

Celý sportovní týden bude doplněn také o pestrý doprovodný program. I letos se mohou všechny děti těšit na lišáka Foxe a jeho animační tým či odpolední pohádky. Vrcholem doprovodného programu bude koncert přední české zpěvačky Anety Langerové.

Také v letošním roce je pro nás zásadní podpora společnosti ČEZ. Celé akci pomáhá nejen finančně, ale i svými aktivitami, jako jsou paddleboardy, Energy zona, Oranžové kolo, jehož výtěžek jde opět na charitu.“, doplňuje spoluzakladatelka a spolupořadatelka akce Kateřina Neumannová.

Generálním partnerem Lipno Sport Fest 2020 je:

You may also like...