Nadechněte se běžecké radosti. ČEZ RunTour míří na Brněnskou přehradu

Opět bude vyprodáno. 13. května se na břehu Brněnské přehrady už podvanácté rozběhne závod oblíbeného rodinného seriálu ČEZ RunTour. I tentokrát přivede na start více než dvě tisícovky běžců z řad elitních atletů, hobby sportovců i úplných začátečníků. Těšit se mohou na krásnou trať vedoucí v blízkosti vodní hladiny, na nabité zázemí plné zážitků nebo třeba na workshop o zdravém dýchání.

Malebné okolí Brněnské přehrady se opět promění v běžeckou trať – v blízkosti přístaviště už tuto sobotu odstartuje třetí letošní závod populárního seriálu ČEZ RunTour, který je oblíbený také díky své přátelské atmosféře plné úsměvů.

V moravské metropoli tuto pohodu umocní poklidné zelené okolí brněnského moře, na jehož břehu se poběží hned několikrát. Jako první se na závodní trať vydají děti, jejichž Lupilu běhy měří 500 a 1000 metrů. Dospělí účastníci si mohou už tradičně vybrat mezi závody na tři, pět a deset kilometrů.

„Máme radost z toho, že brněnský závod bude opět vyprodán,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour. „Pokud ale chcete běžet na kratší trati, máte možnost přihlásit se do závodu štafet. Ty se konají v rámci desetikilometrového běhu, jehož trať si mezi sebe rovnoměrně rozdělují dva (2×5 km) nebo čtyři (4×2,5 km) běžci,“ radí.

Start se uskuteční na dohled od jedenáctimetrové bílé Kotvy, která symbolizuje naději a připomíná návštěvu papeže Benedikta XVI. Odtud se běžci vydají k vysoké přehradní hrázi, aby pokračovali podél břehu uzavřenými městskými ulicemi a vrátili se zpět po klidných parkových cestách v blízkosti hladiny a pod korunami vysokých stromů.

Zážitky, které čekají v cíli

Hned za cílovou branou pak na účastníky čeká bohatá odměna za jejich výkony. Těšit se mohou na velkou finisherskou medaili se symbolem kotvy, na masáže od ALPY a Nadace Leontinka, na skvělé jídlo z LIDL menu, na odpočinek v relaxační zóně O2 nebo třeba na soutěže o nové špičkové boty PUMA.

Zcela speciálním zážitkem pak bude workshop o správném dýchání, který je součástí tématu duševního zdraví, jež propojuje celou tuto sezonu ČEZ RunTour. Jak dýchat, aby se vám lépe běhalo, spalo i žilo, poradí RNDr. Mgr. Rostislav Václavek, certifikovaný instruktor dýchání a otužování. V Brně bude platit, že #JERADOST BĚŽET a správně dýchat.

Běžci pomáhají nevidomým a dětem

Každý, kdo si připne na závodech ČEZ RunTour na hruď startovní číslo, pomáhá dobré věci. Padesát korun z jeho startovného totiž automaticky putuje na konto Nadace Leontinka, která podporuje mladé lidi se zrakovým postižením.

Pomoci ale mohou také ti, kteří se závodu neúčastní. A to prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem, ve které uživatelé získávají body za své sportovní aktivity, například i za cyklistiku nebo chůzi. Tyto body pak mohou přidělovat charitativním projektům, aby za ně Nadace ČEZ následně poslala finanční prostředky tam, kde jsou opravdu potřeba.

V rámci spolupráce RunTour se společností ČEZ, která je generálním partnerem seriálu, vzniká pro každý závod speciální projekt podporující dětský domov v kraji, ve kterém se konkrétní závod koná. „Děkujeme každému, kdo se rozhodne společně s námi dětem pomoci,“ říká Nikola Gunišová.

Více informací o závodě i registrační formulář najdete na www.run-tour.cz.

#JERADOSTBĚŽET

Zdroj foto: ČEZ RunTour

You may also like...