Proč nezapomínat na kardio cvičení
Dali jste se do boje s přebytečnými kilogramy a nevíte, jak začít? Rozhodně se zajímejte o zdravý a pestrý jídelníček, přidejte pohyb a vyberte si vhodnou aerobní aktivitu. Víte, proč je kardio cvičení pro hubnutí tak důležité?
Spalujte tuky
Kardio cvičení vám pomůže zvýšit vytrvalost, zhubnout, ale také zlepšit krevní oběh v celém těle. Cílem je dosáhnout ideálního srdečního tepu tak, aby jste začali spalovat. U každého se tato tepové frekvence liší v závislosti na váze, věku a také cílové váhy, které chcete dosáhnout. Ve většině případů postačí 60 až 70 % vašeho tepového maxima.
Posilujte svaly
Existuje nespočet různých metod, jak provádět kardio cvičení. V první řadě rychlá chůze, v druhé řadě například HIIT trénink, kdy střídáte různé stupně intenzity. Pokud přemýšlíte nad cvičebním strojem, který můžete doma používat kdykoliv se vám bude chtít cvičit, tak si vyberte eliptický trenažér. Skvělý je však také veslovací trenažér nebo rotoped, který tolik nezatěžuje klouby.
Cvičte s vlastní váhou
Výhodou cvičení s vlastní váhou zapojíte veškeré svaly. Vyzkoušejte například běh nebo skákání na místě. Skvěle vám poslouží běžecký pás a využít ho můžete v kteroukoliv hodinu a v jakémkoliv počasí. U kardio cvičení se změny nejdříve projeví na břiše, o něco málo později na stehnech, zadku a ostatních partiích.
Vybavte si domácí posilovnu
Abyste nemuseli zbytečně cestovat a chodit do vzdáleného fitness centra, raději si vybavte domácí posilovnu. Neměla by v ní chybět podložka, která slouží k protažení i závěrečnému strečinku. Oceníte také činky, TRX závěsný systém a bosu nebo cvičební válec, určený také k masírování.
Myslete na pravidelnost
Pro rychlejší výsledky zařaďte kardio cvičení alespoň třikrát týdně, po dobu 30 až 60 minut. Můžete samozřejmě začít na nižším počtu minut a opakování, postupně přidávejte, až se dopracujete k výše uvedené hodině cvičení.
Cvičení vás musí bavit
Vyberte si vždy cvičení, které vás bude bavit. Může se jednat o plavání, tanec, jízdu na bruslích, běh na běžeckém páse, cvičení na eliptickém trenažéru nebo třeba pravidelnou jízdu na rotopedu. Osvědčilo se také skákání přes švihadlo nebo oblíbený aerobik, případně zumba. Pokud vás cvičení nebude bavit, jen těžko u něj vydržíte. Nebojte se zapojit partnera, kamarádku nebo někoho z rodinu, ve dvou se to lépe táhne a navíc se budete motivovat navzájem.