Casio G-Shock – nezničitelné hodinky s fascinující historií

Když se zeptáte náhodných lidí, jak se jmenují jejich hodinky, dostanete pravděpodobně dvě odpovědi: Rolex a G-Shock. Ačkoli není co srovnávat, díky regálu oba ovládly svět. G-Shock je řada hodinek Casio. Samotný výrobce není tak populární jako jeho značka. Odkud pochází fenomén hodinek? Jsou totiž jedinými hodinkami na světě, které si podmanily mnoho oborů. Hodinky G-Shock můžete spatřit na ruce sportovce, módního stylisty, fotbalového fanouška nebo burzovního makléře. Nosí se každý den i při slavnostních příležitostech a hodí se k běžeckým outfitům a oblekům. Abychom lépe pochopili fenomén G-Shock, stojí za to podívat se na jeho historii.

Casio – jak vznikla hodinářská legenda?

Historie hodinek je přinejmenším fascinující a stojí za to ji znát, zvláště když nosíte hodinky G-Shock. Japonsko, před mnoha lety. Zde mladý Kikuo Ibe dostává od svého otce jako dárek hodinky. Mladý chlapec je hodinkami okouzlen. Jednoho dne Kikuoovi pukne srdce. Dar od otce je zničen při nehodě. Hodinky po pádu na zem přestanou fungovat. Pro mladého Kikuoa se tento okamžik stává zlomovým a předznamenává jeho další životní cestu. O několik let později se jeden z inženýrů společnosti Casio vykloní z okna koupelny a hodinky upustí. Jedná se pouze o prototyp. Účelem tohoto postupu je ověřit kvalitu hodinek. Stejný experiment se opakuje mnohokrát, samozřejmě v tajnosti před nadřízenými. Hodinky mají tři hlavní cíle – přežít pád z 10 metrů, odolat tlaku 10 atmosfér a zaručit 10 let provozu na jednu baterii. Pokus se opakuje 200krát, ale inženýr se nevzdává a trpělivě jde za svým cílem.

Oba příběhy spojuje hlavní postava. Rozbité hodinky se Kikuoovi vryjí do paměti natolik, že o několik let později začne pracovat ve společnosti Casio. Zajímavá je skutečnost, která experiment doprovázela. Kikuo totiž pokaždé upustil hodinky ze třetího patra. Pokaždé pro něj sešel po schodech, místo aby použil výtah. Tato situace měla vliv na to, že Kikuo má dodnes mimořádně výkonné nohy. Po letech pokusů a omylů se podařilo vytvořit hodinky, které zcela splňovaly Kikuoova očekávání. Předpona G znamená gravitaci, protože zařízení je odolné vůči všem nárazům. Hodinky bohužel nebyly v Japonsku příliš dobře přijaty. Amerika si však hodinky G-Shock zamilovala na první pohled. Po letech Japonci ocenili domácí hodinky a dali jim stejné srdce jako Američanům.

Pánské hodinky Casio, dokonalý doplněk

Hodinky G-Shock se vyrábějí v mnoha modelech, ale je třeba říci, že mají sportovní styl. To však nebrání tomu, aby se staly každodenním doplňkem na mužské ruce, a to bez ohledu na okolnosti. Hodinky G-Shock mají nezaměnitelný charakter. Dnes jsou hodinky Casio vysoce ceněny oběma pohlavími. Zpočátku však byl vnímán jako mužský gadget. A to díky odolné a robustní konstrukci, která hodinkám G-Shock propůjčuje charakteristický a nezaměnitelný design. Pánské hodinky Casio patří do své třídy. V průběhu let se dočkal mnoha modelů, včetně specializovaných a limitovaných sérií. To, že jsou hodinky slušným produktem, dokonale ilustruje počet prodaných kusů. Již v roce 2009 vlastnilo hodinky G-Shock 50 milionů uživatelů. Stojí za zmínku, že hodinky G-Shock jsou hodinky, které se uplatní v každé situaci. Bez ohledu na styl osoby, která ho nosí, se k němu dokonale hodí a navíc zdůrazní to, co je třeba říci. Je to poprvé, kdy je nositelný kousek dostatečně univerzální, aby se hodil ke sportovnímu i elegantnímu outfitu. Zajímavé je, že počet modelů, které G-Shock za dobu své existence vydal, je tak široký, že si každý najde ten svůj ideální model.

Casio G-Shock – nezničitelný drsňák

Hodinky G-Shock na zápěstí kladou důraz na mužské vlastnosti. Při navrhování hodinek G-Shock byly pro jejich tvůrce nejdůležitějšími vlastnostmi trvanlivost a odolnost proti poškození. Již zmíněná trojitá desítka znamenala, že hodinky musely fungovat 10 let na jednu baterii, vydržet tlak 10 atmosfér a přežít nehodu z 10 metrů. Toho všeho bylo dosaženo již v prvním modelu hodinek. Hodinky Casio G-Shock získaly v průběhu let nové funkce, které je činí ještě výjimečnějšími. Mezi dalšími funkcemi vyniká možnost ovládat hodinky pomocí rádia nebo Bluetooth. Přes všechna vylepšení hodinky stále splňují základní principy trojité desítky.

Zdroj foto: Casio

You may also like...