Na běhání i fotbal je nejdůležitější kvalitní obuv

Pokud jste sportovní nadšenci, nebo dokonce rovnou profesionálové, dávno už víte, že na všechny sportovní aktivity je důležité mít kvalitní sportovní vybavení. A je vlastně jedno, jaký sport zrovna provozujete.

Kvalitní vybavení vám každý pohyb ulehčuje i zpříjemňuje. Jaké a kde si pořídit, prozradíme v následujícím článku.

Sportovní vybavení jako součást sportu

Ať už děláte jakýkoliv druh sportu, důležité je zaměřit se také na sportovní vybavení, které budete používat. Při jeho výběru se soustřeďte na známé a renomované značky, nejnovější materiály i zpracování.

V oblasti sportovního vybavení se každý rok mění trendy, vývoj jde stále kupředu. Právě díky novým materiálům a provedením jsou novinky čím dál dokonalejší a ulehčují i zlepšují nám celkový komfort při pohybu. Největší pokrok se projevuje mimo jiné i v obuvi.

Kvalitní obuv je základem každého sportu

Dnešní sportovní obuv už na nohou skoro „necítíte“: tak lehké materiály jsou dnes při její výrobě používány. Zároveň však dokonale drží nohu v pevném tvaru, aby ji při pohybu ochránila proti nežádoucím vlivům.

Díky tomu se v takové obuvi dobře nejen běhá, ale i chodí.

Běžecká obuv

Zaměřme se nyní na běžeckou obuv. Správná běžecká obuv je základní podmínkou pro to, abychom svým nohám při svém oblíbeném sportu neubližovali. Při výběru obuvi se rozhodujte i podle toho, jaký jste běžec, na jakém povrchu budete běhat a co všechno od svých bot vlastně očekáváte…

Tip redakce: Běžeckou botu si kupujte vždy o půl čísla větší, při běhu to pak velmi oceníte.

Rozhodující jsou dnes materiály, ze kterých je obuv vyrobena. Bota musí samozřejmě také dobře sedět! A nezapomínejte ani na to, že se vám musí líbit i po designové stránce.

Fotbalové kopačky

Teď se zaměříme pro změnu na fotbalové kopačky. U nich se více než u jiných sportovních bot držme pravidla, že za kvalitu si raději připlatíme nějakou tu korunu navíc. Kopačky jsou ještě více namáhány než běžecké boty. Nejenže se v nich běhá, ale musí také vydržet tlak míče při kopání.

Důležité jsou i zde použité materiály a zapomínat nesmíte ani na provedení. Kopačky se vybírají dle povrchu, na kterém se bude hrát. Podle něho se určují například i špunty použité na podrážce.

Tip redakce: U kožených kopaček vybírejte velikost přímo na nohu. U syntetických materiálů kupujte vždy o půl čísla větší.

Při výběru kopaček je dobré neopomíjet známé značky. U těch renomovaných si můžete být jisti kvalitním provedením. Například kopačky Adidas se začaly vyrábět už v roce 1950. A v roce 1983 přišli v Adidasu s ikonickým modelem Copa Mundial, jenž se stal nejprodávanější světovou novinkou.

Zvolíte-li při výběru kopačky Nike, pak ani s touto volbou nešlápnete vedle. I v Nike mají letitou historii vývoje a výroby a jejich kopačky se dlouhodobě řadí mezi ty nejlepší. Naším doporučením jsou kopačky Nike Mercurial Superfly.

Kde seženete nejen kopačky, ale i další fotbalové vybavení

Veškeré vybavení na fotbal – od kopaček a míčů až po oblečení – seženete v e-shopu r-gol.com.

You may also like...