Zaběhejte si i na malých řeckých ostrovech

Toužíte strávit letošní dovolenou ve velkém stylu a neláká vás pompézní atmosféra trendy letovisek? Dopřejte si změnu a užijte si luxusní dovolenou na řeckých ostrovech.

Oslní vás pozlátkem písčitých pláží, bohatstvím prostřených stolů, přepychem osamělých zátok, leskem slunce odrážejícího se na hladině moře i hojností upřímných úsměvů. Objevte méně známé řecké ostrovy, jako stvořené pro luxusní dovolenou.

Romantický Milos

O tom, že na velikosti nezáleží vás svou divokou krásou přesvědčí malý sopečný ostrov Milos. Ač byl upečen ze stejného těsta jako proslulý ostrov Santorini, do vínku mu bylo dáno zcela odlišné kouzlo. Jedinečné charisma mu propůjčují především úžasné pláže, kterých byste podél rozeklaného pobřeží napočítali na 70.

Můžete si vybrat mezi odpočinkem na jemném bílem písku, zlatavém štěrku, barevných oblázcích, duhově zbavených útesech u opuštěného sirného lomu či vulkanickém tmavém písku.

A to vše bez všudypřítomných turistů. Až vás omrzí pohled na blankytnou modř Egejského moře, můžete vyrazit do městečka Adamas a užít si rodinnou atmosféru místních taveren.

Idilický Skopelos

První, co spatříte z ostrova Skopelos bude s největší pravděpodobností přístav hlavního města Chora. Absence letiště vám zajistí stylový příjezd i možnost užít si výhled na jedinečnou ostrovní architekturu.

Bílé domky s červenými střechami na pozadí svěže zelených kopců vám učarují. Dost možná to bude to láska na první pohled.

Vůně borovic, kouzelné pláže i populární kaplička Ag Ioannis, známá z filmového hitu Mamma Mia jsou poznávacím znamením ostrova, kde ticho léčí a z množství pláží si každý vybere svůj soukromý kousek ráje.

Bájná Ithaka

Nebroušený diamant, ležící ve stínu svých slavnějších sousedů – Korfu, Kefalonie, Zaknthosu a Lefkady.

Ač je Ithaka nedílnou součástí hodin dějepisu, zástupy turistů byste tu hledali marně. V rodišti krále Odyssea se můžete těšit na malebné oblázkové pláže, zapomenuté horské vesničky i nespočet kostelíků.

Půjčte si auto a procestujte ostrov křížem krážem. Okouzlí vás zalesněné vnitrozemí, sluncem prohřáté vody Jónského moře, půvabná městečka s ospalou atmosférou i srdečné úsměvy místních.

Chcete zažít nefalšovanou romantiku? Stačí jen počkat až se setmí a nechat se okouzlit milióny hvězd, rozehrávajících fascinující divadlo na dokonale temné noční obloze.

Zdroj foto: Invia.cz

You may also like...