Poběžte s ČEZ RunTour po testovacím polygonu automobilky Tatra

Kam se jindy nesmí. Poběžte s ČEZ RunTour po testovacím polygonu automobilky Tatra v Kopřivnici

Proběhnout se po místech, kam se nesmí. Prověřit svou běžeckou formu na trati, na které se jindy prohánějí Tatry. A užít si fantastické zázemí s muzeem nákladních automobilů. To všechno čeká na dvě tisícovky účastníků druhého letošního závodu ČEZ RunTour, který se uskuteční v Kopřivnici 27. dubna.

Poběžte s ČEZ RunTour po testovacím polygonu automobilky Tatra

Tohle bude jedinečný závod, který si v duchu hesla #JERADOSTBĚŽET užijí elitní atleti, výkonnostní běžci, začátečníci i celé rodiny s dětmi. V Kopřivnici se totiž poběží po trati, která je v každém ohledu výjimečná. Díky spolupráci ČEZ RunTour se společností Tatra Trucks se běžci dostanou na místa, která jsou jindy veřejnosti kompletně uzavřená.

Poběží se totiž po testovacím polygonu a kolem unikátních výrobních hal, ve kterých se montují celosvětově známé nákladní vozy. Jako tradičně se nejprve postaví na start děti při svých Lupilu bězích na 500 a 1000 metrů. Následovat budou Rodinný běh na 3 km, populární PUMA RUN 5 KM a prestižní ČEZ RUN 10 KM. Nejdelší trať si přitom můžete rozdělit s kamarády, kolegy nebo třeba rodinnými příslušníky v rámci ČEZ štafetových závodů.

Poběžte s ČEZ RunTour po testovacím polygonu automobilky Tatra

„Mezi štafetami budou také týmy středních škol a gymnázií z okolí Kopřivnice, které budou závodit o titul Záškoláci regionu. Vítěz získá pro svou školu odměnu 30 tisíc korun, kterou věnuje partner projektu LIDL,“ říká Marek Pirzkall, ředitel závodu z pořádající agentury VML. „Chceme tak podpořit pohybovou aktivitu mladých lidí a pozvat je na naše závody,“ dodává k letošní novince.

Spousta zážitků čeká na účastníky závodu také v zázemí. S krásnou medailí na krku mohou zajít na masáž, dát si skvělé jídlo z LIDL menu, nechat si navrhnout hydratační režim na míru od Iontmaxu, zasoutěžit o špičkové boty na stánku PUMA nebo konzultovat své bolístky s odborníky z Fyziotoncar & Formthotics. Samozřejmostí je teplá sprcha, kterou si mohou účastníci dopřát přímo v bazénu, který je od zázemí závodu vzdálený jen 200 metrů. „Snažíme se, aby si závod užily celé rodiny. Proto bude tradičně k dispozici dětský koutek s hlídáním i dětské atrakce. A doporučuji také návštěvu nového Muzea nákladních automobilů Tatra, které je hned vedle startu,“ láká ředitel závodu.

Poběžte s ČEZ RunTour po testovacím polygonu automobilky Tatra

Běh jako dobrý skutek

Víte, že svým běháním, chůzí i jinými aktivitami můžete pomoci těm, kteří v životě tolik štěstí neměli? Stačí používat aplikaci EPP – Pomáhej pohybem, ve které uživatelé získávají body za své aktivity. Tyto body pak můžete přidělit jednomu z charitativních projektů a Nadace ČEZ za ně následně pošle na tuto adresu skutečné finanční prostředky.

Tentokrát bude podpora směřovat organizaci „Podané ruce – osobní asistence“, která za vybrané prostředky pořídí nový vůz. Díky němu dokáže pomoci více lidem, kteří potřebují asistenci v domácích podmínkách.

Samozřejmě také v Kopřivnici bude platit, že pořadatelé předají padesát korun z každého zaplaceného startovného Nadaci Leontinka, která pomáhá nevidomým mladým lidem překonávat těžké překážky.

Poběžte s ČEZ RunTour po testovacím polygonu automobilky Tatra

Chcete v Kopřivnici běžet také? Na nic nečekejte a registrujte se co nejdřív na www.run-tour.cz. Ale pozor: tříkilometrový závod je již vyprodán a ke svému limitu se blíží také delší tratě.

O ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Zdroj foto: RUNTOUR

You may also like...